OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Kalendár aktivít

Nový blok - dvojklikom tu, zahájite úpravu bloku...

Vitajte na stránke okbratislava.wbl.sk v sekcii Kalendár aktivít

Úpravu tohto bloku zahájite dvojklikom...

Najpočetnejšou pravidelnou aktivitou Olympijského klubu Bratislava je organizovanie Olympijského dňa a v ňom Behu olympijského dňa.

Na štadióne ZŠ Kalinčiakova sa 22.júna stretli žiaci mestskej časti Nové mesto a po prvýkrát aj deti materských škôl obvodu. Tradičné súťaže v šprintoch, štafetách vytrvalostných behoch spestrilo spoznávanie rôznych atletických disciplín na sade IAAF, ktorú nám zapožičal SAZ. Deti mali možnosť hádzať oštepom, skákať do diaľky, bežať slalom, či preskakovať olympijské krúžky. Víťazi, ale aj účastníci dostali pekné suveníry, ktoré im venoval SOV a OK BA.

Autogramiáda s významnou olympioničkou, viacnásobnou medailistkou v gymnastke Mariannou Némethovou-Krajčírovou a s predsedníčkou OK BA tiež dvojnásobnou olympioničkou, Máriou Mračnovou bola spestrením podujatia. Slávnostný záver  a fotografovanie všetkých účastníkov sledoval  aj podpredseda SOV Vladimír Miller.

Ďalším významným a po prvýkrát organizovaným podujatím OK BA bola "Olympijská kvapka krvi", ktorú sme usporiadali 12.septembra v hale Mladosť. Zúčastnili sa ho viacerí účastníci olympijských hier, športoví funkcionári a členovia klubu. Z tých, ktorí prišli (45) mohlo darovať krv25, medzi nimi aj strieborný medailista z Atén v džude, Jozef Krnáč. Následná autogramiáda s významnými medailistami a účastníkmi OH Jozefom Krnáčom, Samuelom Piaseckým, Jozefom Goncim, Richardom Nagyom, Mariannou Némethovou, Antonom Urbanom, Jankou Stašovou a Máriou Mračnovou bola veľmi sledovaná deťmi a ich rodičmi, ktoré sa v hojnom počte zúčastnili akcie " Nájdi svoj šport". Novovydanú  Olympijskú abecedu osobne predstavil a podpisoval jej autor Prof. Ján Grexa. 

 

Na štadióne Mladej Gardy sa 22. septembra uskutočnil Olympijský deň žiakov Strednej zdravotníckej školy na Záhradníckej ulici za účasti 326 študentov. Spolu s pedagógmi vytvorili krásnu olympijskú atmosféru pri rôznych súťažiach športových, ale aj vedomostných a súťaži prvej pomoci. Mária Mračnová im víťazom odovzdala vecné ceny SOV, medaily a diplomy.